Zo ziet het laatste uurtje van de dag eruit
Limburgers liggen gemiddeld om 23:05 uur in bed. Maar wat doen ze vlak daarvoor? Voor velen is de avondroutine niet compleet zonder een beeldscherm, blijkt uit het onderzoek. Zo kijkt bijna twee op de drie Limburgers regelmatig televisie of streamt iets voordat ze gaan slapen. Dat is hoger dan het landelijke gemiddelde (58,6%).
Ook (tegelijkertijd) scrollen of wat berichten checken op de telefoon is voor 45,3% de manier waarop ze vaak hun dag afsluiten. Toch zijn er ook Limburgers die beeldschermen liever vermijden voor het slapengaan. Ze lezen bijvoorbeeld een boek of tijdschrift (17,6%), kiezen voor bewust ontspannen met rustige muziek of meditatie (7,1%).
Dit is het ochtendritueel in Limburg
In Limburg gaat de wekker gemiddeld om 7:17 uur, maar meteen uit bed springen doen ze liever niet. Limburgers snoozen meer dan het gemiddelde: 45,9% begint zijn dag ermee. Ook meteen opstaan (33,1%) en de telefoon checken voor nieuws of meldingen (13,9%) zijn populaire manieren om de dag te starten
In de rest van Nederland stellen we het opstaan ook graag nog even uit. Ruim 41% van ons begint de dag met snoozen. Bijna een vijfde doet dit zelfs drie keer of vaker. Vervolgens pakt een op de zes Nederlanders direct de telefoon om meldingen, het nieuws of social media te checken.
Wil je meer weten over de bedtijden, avondrituelen en ochtendroutines van Nederlanders? Lees alle slaapinzichten op de uitgebreide onderzoekspagina: https://www.smulderstextiel.nl/c/nationale-bedtijden-onderzoek/