MAASTRICHT - Op zondag 14 juni 2026 vindt in de binnenstad van Maastricht de eerste editie plaats van de Dag van de Amateurkunsten. Op die dag staan er maar liefst 65 amateurkunstverenigingen en individuele amateurkunstenaars op 13 verschillende podia in de binnenstad van Maastricht. Het festival is gratis toegankelijk en dat onderstreept het karakter van de dag: kunst en cultuur dichtbij, voor iedereen.

Deelnemers en programma

De open oproep leidde tot een brede respons vanuit uiteenlopende kunstdisciplines. Het programma omvat onder meer muziek (bands, ensembles, koren en harmonieën), dans, theater, spoken word, fotografie en beeldende kunst. En er is een grote variatie in samenstellingen en presentatievormen, variërend van individuele optredens en optredens van grotere gezelschappen, tot workshops en demo's.

Bekendmaking programma

Vandaag om 12:00 uur wordt het volledige programma, inclusief locaties en tijden, gepubliceerd op de website www.dagvandeamateurkunsten.nl. De informatie over de deelnemers volgt via de sociale mediakanalen van het evenement (@dagvandeamateurkunsten).

Tijdens de jaarlijkse Netwerkdag Amateurkunsten op zaterdag 21 maart jl. werd al het nieuwe posterontwerp van het festival onthuld.

Over de Dag van de Amateurkunsten

De Dag van de Amateurkunsten wordt in opdracht van de Gemeente Maastricht georganiseerd door Stichting Cultuurproducties. Vanaf de start is daarbij nauw samengewerkt met Cultuurmakers Maastricht. Ook Roots Unlimited, Kunstbende Limburg en de Vrije Academie Maastricht zijn als partners bij het festival betrokken. Daarmee draagt de Dag van de Amateurkunsten bij aan ontmoeting, talentontwikkeling en de zichtbaarheid van de amateurkunst in de stad en regio.